23.04.2011, Miroslav Fuks

Domácí remíza se Slováckem je zklamáním

Domácí remíza se Slováckem je zklamánímV rámci 22. kola MSFL na sebe narazily celky FC Vysočina a 1.FC Slovácko. Zatímco hosté přijeli s juniorkou doplněnou čtyřmi hráči z širšího kádru „áčka“, tak jihlavský tým tvořilo hned 9 členů prvního týmu. Domácí měli po celý zápas územní převahu, ale scházela jim kvalitnější mezihra a přesnější finální přihrávka. Z několika velkých šancí skórovat nedokázali a stejně tak hosté neproměnili svoji jednu výraznou příležitost. Duel tak skončil z jihlavského pohledu zklamáním - bezbrankovou remízou 0:0.

22, sobota 23.4.2011, 11:00
0:0
(0:0)
Slovácko BSlovácko B

Diváci: 120
FC Vysočina B: Svoboda – Kryštůfek (87. Šandera), Ptáček, Gavrić, Šilinger - Dolejš, Karlík, Krutý, Kosak (46. Leligdon) – T.Kučera, Bača (57. Vacek).
Slovácko B: Matalyha – Habanec, Ruman, Reiberk, Nešpor - Franta, Sasín (85. Hesek), Daníček, Cissé (68. Kleiber), Borusík - Čtvrtníček (78. Sečány).

V první šanci se v 7. minutě po Kosakově zblokovaném zakončení ocitl Doleš, ale o metr minul pravou tyč. Tentýž hráč se o minutu později prosmýkl do vápna a svojí levačkou míč kroutil na levou tyč. Mířil však vedle. Zkušenější domácí celek byl aktivnější a vypracoval si i řadu standardních situací. V 17. minutě takový centr Krutého prolétl až na tyč Matalyhy! V 19. a 32. minutě ze střední vzdálenosti nebezpečně pálil Kučera, jenž gólman Matalyha byl vždy na místě. Mezitím se do vápna šikovně prosmýkl Šilinger, jenže houšť beků ze Slovácka neprostřelil.

První dvacetiminutovku druhé půle domácí tým promarnil, do zajímavé koncovky se neprosadil. V 66. minutě zahodil velkou šanci Vacek, když v dobré pozici minul pravou tyč Matalyhovy brány! Před oběma brankami poté začalo být mnohem více živo. V 72. minutě se hosté dostali do své jediné gólové šance, která asi byla největší šancí celého utkání. Čtvrtníček pádil zcela osamocen na Svobodu, ale ten včas vyběhl a s vypětím všech sil pokus zneškodnil. O 2 minuty později se v dobré pozici v pokutovém území octil Kučera, jenže i on střílel jen  do gólmana. Poslední šanci konečně otevřít skóre měl v 81. minutě Dolejš. Vřítil se do přesily obránců Slovácka, ale nakonec ani nepřihrál, ani přesně nezakončil.

„Předvedli jsme nevýrazný a málo bojovný výkon. Ukázalo se, že profesorským fotbalem nelze vyhrávat ani ve III. lize. Naše územní převaha byla často spojena s nepřesnostmi, tudíž jsme si ani tak velký počet šancí nevypracovali. Remíza je pro nás v tomto složení určitě ztrátou,“ řekl po utkání zklamaný kouč Josef Morkus.