02.09.2007, Miroslav Fuks

Další zklamání přinesl duel ve Vítkovicích

Další zklamání přinesl duel ve VítkovicíchFotbalisté FC Vysočina opět propadli v defenzívě a po domácím duelu s Duklou inkasovali "trojku" i ve Vítkovicích. Porážku 3:1 korigoval brankou v 67. minutě Simr. Po pěti kolech II. ligy tak mají svěřenci trenéra Zákostelského zisk pouhých pěti bodů, což bezesporu představuje velké zklamání.

Diváci: 715

Vítkovice: Paleček - Hromkovič, Derych, Motyčka (90. Šafránek), Mikulenka - Kroker, Novák, Valášek (79. Nosko), Knapp - Prohászka, Schön (85. Kříž).
FC Vysočina: Tulis - Bartoš, Gebreselassie, Suchý (47. Šedivý) Vepřek - Čermák (57. Vácha), Bayer (69. Rabušic), Lovětínský, Mezlík - Simr, Faldyna.

Trenér Zákostelský dle očekávání využil služeb nové posily obrany Suchého, který na lavičku usadil svého slovenského kolegu Šedivého. V sestavě opět figuroval mladý slávista Bayer, naopak scházela stálice Veselý, místo kterého obsadil pravá kraj zálohy Čermák.
Poprvé Vítkovičtí pokořili obranu hostů v 26. minutě, když se do šance dostával Proházka, jihlavský Suchý jej stačil atakovat, a tak Proházska vystřelil pouze do vyběhnuvšího gólmana Tulise. K odraženému balónu se však dostal Schön, který poslal míč do branky a zajistil tak domácím vedení. Vysočina se na dostřel domácí branky dostala poprvé až v závěru poločasu, brankář Paleček ale pokusy Bayera i Simra zneškodnil.
Vítkovice velmi dobře vstoupili do druhé půle. V 50. minutě střílel jen těsně vedle levé tyče Schön, o minutu později jeho kolega z útoku Proházska přestřelil, ovšem v 54. minutě už to bylo 2:0. Po chybě stopera Gebreselassieho zvýšil měl snadnou práci právě Proházska. Vysočině se však utkání opět podařilo zdramatizovat. V 67. minutě se svým důrazem prosadil Pavel Simr a vstřelil svoji čtvrtou branku v sezóně. Jihlavskou snahu o vyrovnání však definitivně zhatil prudkou střelou z 16ti metrů Novák v 76. minutě. Domácí favorizovaného soupeře z Vysočiny přehráli zejména vyšším nasazením a důrazem v osobních soubojích.

5.kolo | Vítkovice - FC Vysočina | 3:1
20.kolo | FC Vysočina - Vítkovice | 2:0