2.kolo, neděle 14.8.2005, 17:00
2:3
(1:2)
PříbramPříbram

Branky: 29. Vladyka, 89. Kaplan - 11. Čupr, 26. Formánek, 61. vlastní Heide. Rozhodčí: Gallo - Filgas, Goňa. ŽK: Heide, Kaplan - Navrátil, Mácha, Buryán. ČK: 83. Buryán (Příbram).
Diváci: 2800
FC Vysočina: Vorel - Heide (78. Demeter), Kadlec, Šourek, Liška - Štohanzl (61. Kaplan), Vladyka, Zúbek, Lovětínský, Malínek (88. Veselý) - Perniš. Trenér: Večeřa.
Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Penner (81. Javorek) - Klesa (65. Frejlach), Otepka, Riegel, Čupr - Stracený, Huňa (46. Buryán). Trenér: Tobiáš.

Jihlava doplatila v úvodu na pasivitu, kterou nabídla soupeři po brankách Čupra a Formánka laciný dvoubrankový náskok, který korigoval Vladyka. Po změně stran pomohl Příbrami opět k získání dvoubrankového náskoku vlastní gól obránce Heideho. Posledních sedm minut dohrávala Příbram bez vyloučeného Buryána a krátce před koncem využil přesilovku Kaplan ke vstřelení druhé branky. Na víc se ale Jihlava, která v minulém kole ukořistila bod na půdě Slavie, nezmohla. "Za předvedený výkon jsme si zasloužili minimálně remízu," posteskl si jihlavský kouč Karel Večeřa. "Jenže fotbal není o kdyby, ale o chybách. A Příbram nás krutě potrestala hlavně za první poločas, kdy jsme jí nabídli laciné vedení." Večeřa vsadil opět pouze na hru s jediným útočníkem Pernišem. Nováček nechtěl příliš spěchat do útočení a přenechal v úvodu iniciativu soupeři. Záměr se ale domácímu týmu nevyplatil. Už po jedenácti minutách hry našel Stracený po nedorozumění obránců Heideho a Kadlece skulinu v jihlavské obraně, poslal do sólového útoku po levé straně Čupra, jenž obešel brankáře Vorla a bez problémů poslal míč do prázdné branky. I když se Jihlava ze šoku poměrně rychle vzpamatovala a ve středu pole vyrovnala hru, přes důrazně hrající zadáky Příbrami se jen těžko dostávala do střeleckých příležitostí. Pouze Lovětínský se po kolmém Vladykově pasu ocitl v 17. minutě na hranici trestného území zcela sám. Místo střely ale volil alibisticky přihrávku patičkou obsazenému spoluhráči. Příbram hrála ve středu pole jednodušeji, častěji využívala dvojici útočníků Straceného a Huňu. Ve 26. minutě nejdříve Otepka z trestného kopu ze dvaceti metrů trefil pouze obrannou zeď soupeře, po následném rohovém kopu už mířil Otepka přesněji: našel volného Formánka, který hlavou přehodil překvapeného brankáře Vorla. Do hry vrátil Jihlavu o tři minuty později po trestném kopu ze dvaceti metrů Vladyka. Brankář Příbrami Pařízek se před jeho rozehráním podíval na svého obránce Máchu, který běžel k brankové čáře. Na Vladykovu přízemní střelu, která se ještě odrazila od trávníku, už Pařízek nestačil reagovat. Po změně stran vsadila Jihlava na útočnou hru. Z převahy si vypracovala i slibné střelecké příležitosti, ostrou střelu Lovětínského stačil v 51. minutě brankář Pařízek vyrazit. O pět minut později aktivně hrající Lovětínský našel po centru z levé strany volného Vladyku, jehož hlavička mířila nad branku. Čtvrthodinový nápor domácího týmu přečkala Příbram bez úhony. Když se konečně vymanila z tlaku, po rychlém protiútoku z levé strany si Straceného střelu srazil obránce Heide do vlastní sítě a hosté znovu vedli o dvě branky. V závěru měla Jihlava opět územní převahu, k níž jí dopomohlo i vyloučení příbramského Buryána po druhé žluté kartě. Minutu před koncem Kaplan dorazil z bezprostřední blízkosti míč podruhé do příbramské sítě, vyrovnat se ale Jihlavě už nepodařilo. "Po změně stran jsme se dostali do několika slibných šancí. Bohužel v době největšího náporu jsme si dali vlastní gól na 1:3. V závěru jsme sice korigovali, ale vyrovnat jsme už nestihli," dodal jihlavský trenér Večeřa. Na špatném vstupu Jihlavy do utkání se podepsala nervozita. "Chybějí nám herní zkušenosti. Počítáme s tím, že se budeme v každém zápase učit. Oproti prvnímu zápasu proti Slavii jsme podali lepší výkon. Tentokrát nám ale chybělo na rozdíl od prvního zápasu štěstí," tvrdil Večeřa. Naopak příbramský kouč Pavel Tobiáš má zatím důvod k maximální spokojenosti. Po šťastném vítězství nad Brnem si Příbram připsala opět plný bodový zisk a po dvou kolech dokonce vede tabulku. "Padlo pět branek, zápas se musel líbit, neboť se hrálo nahoru, dolů. Jihlava doplatila na první poločas, kdy hrála ustrašeně a nabídla nám dva góly. Bohužel po získání náskoku jsme si nechali dát kontaktní branku," dodal Tobiáš. Nepovedl se mu tah se zařazením obránce Buryána na hrot. "Po jeho vyloučení jsme se dostali pod tlak a tvrdě bojovali o vítězství. Buryán sice přinesl důraz, bohužel jej bylo až mnoho," dodal Tobiáš.

2.kolo | FC Vysočina - Příbram | 2:3
15.kolo | Příbram - FC Vysočina | 2:0