29.06.2013, Miroslav Fuks

Vysočina na Perleťový pohár nakonec nedosáhla

Vysočina na Perleťový pohár nakonec nedosáhlaFotbalisté FC Vysočina byli blízko druhého vítězství na jubilejním 80. ročníku Perleťovém poháru v Žirovnici. Po zásluze přešli přes Baník do finále, kde se proti Bohemians ujali vedení, a ještě v poslední minutě zápasu vše spělo alespoň k penaltovému rozstřelu. Místo toho však přišlo rozhodnutí o vítězství klokanů. Vysočina se tak musela spokojit s 2. příčkou.

Vysočina do Žirovnice odjela s 22 hráčů, mezi kterými scházeli zdravotně indisponovaní Tlustý, Marek, Šilinger, Šimonek a Tomáš Kučera. I proto byl z juniorky povolán útočník Jindřich Kučera. Plán na rovnoměrné rozložení jihlavských sil stejně vzal za své po první utkání, neboť zranění z duelu proti Baníku nepustily do finálového utkání Teplého a Mikulu.