27.03.2008, Miroslav Fuks

Vysočina jede na Duklu potvrdit výsledky

Vysočina jede na Duklu potvrdit výsledkyPo dvou „povinných“ domácích výhrách čeká fotbalisty FC Vysočina druholigový duel na půdě soupeře. Dobře nastartovaný jihlavský stroj bude chtít zabrzdit tým se slavným jménem – Dukla Praha. O zápase, který je na programu v sobotu 29. března od 10:30 hodin, jsme si povídali s trenérem Karolem Markem.

Máte o aktuálním týmu Dukly dostatek informací?

Určitě toho víme dost. Dukla disponuje velmi kvalitním a oproti podzimu posíleným kádrem, který bezesporu náleží do vyšších pater tabulky. Čeká nás velmi silný a nebezpečný soupeř, který produkuje bojovný a agresivní fotbal. V boji o záchranu bude určitě chtít bodovat naplno.

V týmu Dukly na podzim působil útočník Jiří Böhm. Ptal jste se ho na soupeře?

Ano, ptal. Jirka mi poskytl cenné informace.

Jaký je zdravotní stav týmu?

Postrádáme dlouhodobě zraněné Lovětínského a Šamánka. Připraven ještě není ani Gabriel.

Uvažujete o změnách v sestavě?

Určité změny sestavy, rozestavení a taktiky skutečně zvažujeme.

Jaká v týmu panuje nálada?

Atmosféra je bojovná a koncentrovaná. Doma musíme vyhrávat, tudíž dvě poslední domácí vítězství pokládáme za povinná a nijak je nepřeceňujeme. Hráči nyní mají možnost potvrdit, že jejich poslední výkony nejsou náhodné a že skutečně náleží do lepší poloviny tabulky. Příznivým výsledkem z Dukly by složili „maturitu“.

Doplňme, že Vysočina mám soupeři co oplácet, neboť s ním na podzim sehrávala velmi divoké utkání, v němž prohrávala již 0:3, ale nakonec duel dokázala dovézt k remíze 3:3.

Na serveru vFotbal.cz si můžete prohlédnout rozšířený preview k utkání FK Dukla vs. FC Vysočina.
Internetový portál vFotbal.cz je marketingovým partnerem FC Vysočina Jihlava.