02.08.2009, Miroslav Fuks

Urban: „Čeká nás ještě hodně práce“

Urban: „Čeká nás ještě hodně práce“Vysočina do nového ročníku II. ligy nevstoupila dobře. Na půdě Hradce Králové prohrála 2:0. Jak tento duel viděl kouč Luboš Urban? "Musím Hradci pogratulovat k zaslouženému vítězství. My jsme mu ho bohužel usnadnili svými hrubými chybami. Jinak šlo o zápas dvou různých poločasů. V tom prvním domácí dominovali, paradoxně si však nevytvářeli vyložené šance. Gól a uklidnění jsme jim nabídli my v situaci, kdy se hra začala vyrovnávat a my se dostávali více do zápasu."

Bohužel Krutý šel do souboje ve vápně nesmyslným skluzem, když ho mohl vyřešit v běhu a takticky. Každopádně Hradec vypadal v první půli fotbalověji.

Do druhé části jsme udělali změny v sestavě. Lovětínský vystřídal Cihláře, takto se Karlík stáhl na levého beka a Lovětínský zaujal jeho post ve středu zálohy. Svá místa si navíc vyměnili krajní záložníci Vydra a Krutý, čímž vzniklo výrazně více prostoru pro výpady pravého beka Veselého. Navíc jsme více vysunuli druhého hrota. Najednou se nám začala dařit kombinace, domácí jsme přehrávali a vytvořili jsme si několik šancí a závarů. Ve chvíli, kdy jsme dali do hry dalšího útočníka a chtěli jsme udělat vše pro vyrovnání, přišla hrubá chyba Tlustého, kterému na mokrém trávníku ve vápně uskočil míč a Hradec toho využil. Zápas poté bez problémů dotáhl do vítězného konce.

Lze říci, že byl výkon ve druhé půli dle vašich představ?

Druhé půle už se mi líbila. Velmi mi scházel důraz v pokutovém území a viděl jsem velmi málo střelby ze střední vzdálenosti. Hráči míč tahají až do kuchyně. Na tom musíme zapracovat. Naše porážka byla zasloužená, první utkání jsme nezvládli a byli jsme zbytečně nervózní. Navíc jsme narazili na velmi kvalitního soupeře, který doma nebude prohrávat.