03.02.2016, Redakce

U17: Absolvovali minisoustředění na Slovensku

U17: Absolvovali minisoustředění na SlovenskuMladší dorost U17 ve dnech 29. – 31. ledna absolvoval minisoustředění na Slovensku. Sehrál zde dvě kvalitní přípravná utkání proti Senici a Slovanu Bratislava. Průběh soustředění bohužel ovlivnil fakt, pětice hráčů, kteří na podzim patřili ke klíčovým hráčům, náhle onemocněla.

Komentář k soustředění poskytl trenér týmu Libor Smejkal: „V pátek po příjezdu do Senice jsme odehráli přátelské utkání proti domácímu celku. Zápas jsme zvládli slušně, až na individuální chyby, které nám kazily náš herní projev. Když hráči dobře napadali, tak měl soupeř velké problémy, ale napadání bylo jen v několika pasážích. V zápase jsme i zbytečně moc tahali míče a v poslední chvíli jsme o něj přišli, místo toho, abychom si navzájem pomohli. Remíza pro oba dva týmy byla naprosto spravedlivá. Po utkání jsme se jeli do místního penzionu ubytovat. Druhý den dopoledne jsme absolvovali na umělé trávě trénink a po obědě jsme shlédli mužské přátelské utkání Senice proti Třinci (3:0).“

„V neděli jsme odjížděli k poslednímu přátelskému utkání na Slovan Bratislava. Na hráčích byla znát únava a hlavně si někteří odnesli zranění z úvodního utkání. Do duelu vstoupili velmi aktivně domácí, když do 13. minuty po zásluze vedli již 3:0. O dvě minuty později snížil na 3:1 Polcar. Od té doby jako by hráče někdo polil svěcenou vodou, protože jsme do 50. minuty hráli pohledný fotbal a vytvořili jsme si i několik gólových šancí, ale bohužel například Lorenc šel sám z půlky na brankáře, ale obránce ho na poslední chvíli zblokoval nebo nedokázal z malého vápna trefit prázdnou bránu. Od té doby to bylo z naší strany trápení, protože se sestava úplně protočila a Škrdla s Pavlíkem vůbec utkání nedohráli pro vážnější zranění. Celé soustředění hodnotím celkem pozitivně, protože nám ukázalo slabší a silnější stránku, ale bohužel nemůžu být spokojen se zdravotním stavem hráčů, protože někteří si odvezli domů drobná zranění.“