30.04.2007, iDnes.cz - Jakub Mezlík

Sedmnáctiletý Rabušic dostává prostor a září

Sedmnáctiletý Rabušic dostává prostor a záříNejmladší fotbalista druholigového kádru jihlavské Vysočiny Michael Rabušic na sebe v posledních zápasech strhává velkou pozornost. V pátek proti Třinci zařídil dva nejdůležitější góly zápasu. Už ve 4. minutě otevřel skóre přesnou hlavičkou a o dalších čtyřicet minut později vybojoval penaltu, kterou zkušeně proměnil kanonýr Faldyna.

"Dobře jsem se vyspal, sedlo mi to," radoval se mladý útočník po vítězném utkání. "Jen doufám, že na tyto výkony navážu i v dalších zápasech."

Vysočina se tentokrát na gól příliš nenadřela, hned z první vážnější šance se ujala vedení. "Před zápasem jsme si v kabině řekli, že budeme makat, protože samo to nepůjde," popisuje Rabušic, který se postaral o první trefu.

"Po gólu jsme se uklidnili a přestali jsme trochu běhat," ví jihlavský fotbalista. Na další branku si tak diváci museli počkat až do závěru prvního poločasu.

Martinčík fauloval ve vápně Rabušice a rozhodčí Bílek nařídil pokutový kop. "Byl to klasický souboj jeden na jednoho, on mi tam nechal nohu a já jsem přes něj přepadl," vysvětluje Rabušic, jak k faulu došlo.

Jihlavský mladík zařídil v poslední době již druhou penaltu. Před měsícem proti Jakubčovicím upadl po souboji ve vápně a Vladyka pak zařídil vyrovnání. "Jsem už takový. Deru se do vápna a takhle to končí."

Rabušic hýřil aktivitou i ve druhém poločase, ani jedna z jeho dvou gólovek ale v síti neskončila. Vysočina přesto ještě přidala v úplném závěru dvě branky, a zvítězila 4:0. "Musíme naše domácí výhry potvrzovat venku. Když budeme hrát jako proti Třinci, nemůžeme mít problém postoupit," uzavírá Rabušic.