13.8.2011, Miroslav Fuks

Pivarník: Těsné výhry posilují psychiku mužstva

Pivarník: Těsné výhry posilují psychiku mužstvaZhruba po roce se do Sezimova Ústí vrátili fotbalisté FC Vysočina. Domů se vraceli nejen s pocitem mnohem lepšího výkonu, ale především se třemi velmi cennými body! Jak tento důležitý duel viděl trenér Roman Pivarník?

Jsem velmi spokojen s výsledkem, neboť Sezimovo Ústí velice dobře vstoupilo do nového ročníku ligy i poháru. I dnes dokázalo, že tým má svoji kvalitu a doma hraje velice dobře a aktivně. Naplnily se naše předpoklady, že soupeř bude mít velmi dobrý nástup  a bude nás hodně pressovat. Hráče jsme na to chystali a byli jsme si vědomi, že bude důležité tento úvodní nápor přečkat. Chtěli jsme převzít iniciativu ve druhé části prvního poločasu a důležité bylo, že jsme dokázali vstřelit gól. Ve druhé půli jsme měli množství gólových příležitostí z brejkových akcí a je velká škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhý či třetí gól. Zápas bychom tak dohrávali v klidu. Pokud jsme však utkání venku dokázali dovézt do výhry 0:1, tak je to pro psychiku mužstva velice pozitivní a posouvá ho to dál. Bylo vidět, že hráči zápas odbojovali a sáhli si na dno fyzických a psychických sil. Tomu pomohlo, že na hřišti byli blízko u sebe a plnili stanovené pokyny. Je třeba si uvědomit, že stejně těžký bude každý nadcházející duel. A my se musíme pokusit každý vítězně zvládnout!

Kapitán Filip Dort byl jistě rád, že se svými spoluhráči napravili špatný vstup do nového ročníku a získali plusové body…
Domácí byli v prvních minutách aktivnější a měli nějaké závary po standardních situacích. My jsme však dokázali vstřelit branku a myslím si, že jsme poté měli zápas pod kontrolou. Konečně jsme dobře kombinovali a zaslouženě jsme dosáhli na 3 body. Určitě je však škoda, že jsme zápas neuklidnili vstřelením druhé branky. Doufám, že se v dalších kolech v koncovce zlepšíme.

Spokojenost byla znát na jediném střelci utkání Stanislavu Teclovi…
Moje branka byla vyústěním nacvičené kombinace, tandemového útoku Dolejše s Gabrielem. Ten nacentroval před branku a naštěstí mne našel. Měl jsem čas si míč zpracovat a vystřelit. Jsem rád, že prošel do sítě. Zápas jsme ubojovali a získali důležitou výhru. Stejně tak mne těší, že se druhý poločas herně blížil našim představám. Stejným stylem musíme pokračovat i do dalších zápasů.

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom výše uvedených názorů zástupců FC Vysočina zde naleznete i komentář domácího trenéra Luboše Zákostelského.