14.09.2017, Miroslav Fuks

Michal Zach: Chceme uspět naším stylem hry

Michal Zach: Chceme uspět naším stylem hryPo sedmé v historii se fotbalisté FC Vysočina představí v Jablonci. V neděli 17. září budou od 15:00 hodin čelit tradičně silnému soupeři, jehož ofenzíva se opírá o jihlavské odchovance Tecla a Masopusta, a též historické statistice, podle níž Vysočina stále čeká na výhru na stadiónu Střelnice.

Po strhujícím závěru domácí bitvy proti Dukle Praha stojí výhrou povzbuzení fotbalisté FC Vysočina před další výzvou – poprvé zvítězit v Jablonci! Přitom má většina z nich v paměti březnový duel na severu Čech, jenž skončil ostudnou prohrou 5:0. Jak v neděli čelit síle soupeře, který na podzim utrpěl jedinou porážku (0:1 s Plzní) a má na kontě sedm bodů za jednu výhru a hned čtyři remízy? „Primárně se snažíme pracovat na našem stylu hru a posouvat jej dál jak v obranné, tak i v útočné fázi. Budeme se snažit podat kvalitní výkon, stejně jako doma proti Dukle Praha. Věříme, že toto je ta nejlepší cesta, jak nejen v nadcházejícím duelu uspět,“ zdůraznil asistent trenéra Michal Zach.

Kde vidíte silné stránky a osobnosti týmu kouče Zdeňka Kluckého, jenž byl od listopadu 2013 do října 2014 asistentem kouče Rady na jihlavské lavičce? „Jablonec disponuje zkušeným týmem, který těží ze solidní organizace hry. Zejména v domácím prostředí se snaží hrát ofenzivně. Jde o vyvážený mančaft, který však ve svém středu má několik individualit, jakými nesporně jsou v obraně Hübschman, v záloze Trávník a v útoku exjihlavský Tecl. Nebezpeční jsou oba krajní hráči – Zelený a další odchovanec FC Vysočina Masopust,“ doplnil asistent trenéra Kopeckého.

Které hráče budete na Střelnici postrádat? Bude k dispozici bývalý jablonecký hráč Nový, jenž nuceně odstoupil v průběhu druhé půle utkání proti Dukle? „Ano, startu Nového nic nebrání. Jinak jsme kompletní až na dlouhodobě zraněné Štěpánka a Nerada. Rabušic individuálně trénuje a jeho kondice se každým dnem zlepšuje. Zatím je však předčasné říct, že by mohl být připraven třeba již na pohárové utkání proti Sokolovu,“ uzavřel svůj komentář Zach.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Jablonce: 12 utkání  2 – 5 – 5   8 : 21

Poslední vzájemné utkání: 19.3.2017 - Více než rok trvající čekání fotbalistů FC Vysočina na prvoligovou výhru ze stadiónu soupeře pokračuje. Ve 21. kole ePojisteni.cz ligy měl jihlavský tým ke třem bodům velmi daleko, neboť si z půdy promoklého Jablonce odvezl hrozivý debakl 5:0 (2:0). Dvakrát skóroval Zreľák a po jedné brance přidali Beneš, Mihálik a Trávník.

Střelci: 2 - Ikaunieks 1 – Dvořák, Fulnek, Klíma
Žluté karty: 2 – Krejčí, Zoubele, Hronek, Nový, 1 – Vaculík, Dvořák, Rosa, Keresteš, Štěpánek, Klíma, Daníček.
Absence: Rabušic, Nerad a Štěpánek (zranění)

FK Jablonec

Trenér: Zdeněk Klucký
Střelci: 3 – Mihálik, Tecl, 1 - Kysela.
Sestava v posledním utkání: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, V. Kubista, Trávník, Zelený (85. Mihálik) - Považanec (62. Kysela) - Tecl (76. Doležal).