18.10.2014, Miroslav Fuks

Josef Jinoch: Sahali jsme po výhře, ale bod bereme

Josef Jinoch: Sahali jsme po výhře, ale bod beremeFotbalisté FC Vysočina zlomili ostravské prokletí a z Bazalů vydolovali premiérový bod. Zároveň tak navázali na domácí vítězství proti Slavii. Pozápasovou tiskovou konferenci samozřejmě absolvovali oficiální hlavní trenéři obou týmů, kteří však oba paradoxně nenesou hlavní zodpovědnost za přípravu týmu a tvorby sestavy.

Co k utkání řekl sportovní manažer FC Vysočina Josef Jinoch? „Sledovali jsme zajímavý zápas. V prvním poločase jsme si vytvořili příležitosti, z nichž jsme měli vstřelit branku. Bohužel se nám to nepodařilo. Ve druhém dějství Baník převzal taktovku utkání a chvílemi jsme se dostali pod tlak. Ten byl patrný zejména mezi 55. a 70. minutou utkání. Stále jsme ale věřili, že se nám z některého z rušivých brejků podaří Baník zaskočit. To se nám ale z četných možností nepovedlo. Duel tak skončil zaslouženou remízou 0:0. Sahali jsme po výhře, ale bod z Bazalů bereme. Kaňkou za zápasem je zranění Marka Jungra, který dle první diagnózy utrpěl zlomeninu lýtkové kosti. Vynucené bylo i střídání Petra Tlustého.“

Ze strany Baníku duel zhodnotil Tomáš Bernady: „Do utkání jsme nevstoupili tak, jak bylo v předchozích duelech našim dobrým zvykem, tedy mít více ze hry a vytvářet si šance. Dnes tomu bylo spíše naopak. V první půli jsme se hledali, byli jsme bez nápadu a invence. Jihlava nás k ničemu neopustila a naopak sama hrozila ze standardních situací nebo z brejků po našich ztrátách. Ve druhé půli to bylo z naší strany o poznání lepší. Více jsme se dostávali do hry, drželi jsme míč a vytvořili jsme si několik závarů či pološancí. Jenže ve finální fázi jsme žádnou z možností nedokázali dotáhnout ke gólovému konci. Navíc soupeř z obranného bloku vyrážel do brejků a někdy jsme měli štěstí, že jsme tyto situace přestáli bez obdržené branky.“

Po utkání na Baníku Ostrava si přítomní novináři vyžádali kapitána týmu Ondřeje Šourka. Jak zápas zhodnotil jednatřicetiletý stoper, který měl na své hlavě hned dvě velké gólové šance Vysočiny? „Velká škoda, že jsme některou z příležitostí neproměnili. V koncovce nám scházela přesnost, klid a mnohdy i štěstí, když domácí míč odvraceli na brankové čáře. Tři body by se nám opravdu hodily. Na druhou stranu měl Baník ve druhé půli převahu a příležitosti, tudíž lze získaný bod hodnotit pozitivně. Naše hra má nepochybně řadu rezerv, ale snad jsme naznačili určité zlepšení. Teď už musíme napnout pozornost a síly k velmi důležitému domácímu duelu proto Brnu. Potřebujeme z něj získat tři body a věříme, že nás v naší snaze podpoří fanoušci,“ apeluje na příznivce FC Vysočina Ondřej Šourek, který byl na hřišti společně s Lukášem Vaculíkem i při prvním zápase FC Vysočina na ostravských Bazalech – v květnu 2003 v rámci semifinále Poháru ČMFS, v němž domácí mistr ligy vybojoval výhru 2:1 a postup do finále.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Josefa Jinocha a Tomáše Bernadyho z tiskové konference přinášíme i názory stopera a kapitána týmu Ondřeje Šourka.