27.05.2017, Miroslav Fuks

Josef Jinoch: Jsem rád, že jsme utkání zvládli se ctí

Josef Jinoch: Jsem rád, že jsme utkání zvládli se ctíTěžkou tečku za ligovým ročníkem 2016/17 zvládli fotbalisté FC Vysočina se ctí. Nezopakovali výsledkové blamáže z posledních kol předchozích let a obrovskému favoritovi utkání dokázali vzdorovat. Plzeň zvítězila zaslouženě, ovšem o jihlavské porážce rozhodly vlastní branky Davida Štěpánka. Jak utkání 30. kola ePojisteni.cz ligy zhodnotil kouč Josef Jinoch?

„Myslím, že jsme z naší strany odehráli kvalitní zápas. Prohráli jsme, ale o plzeňském vítězství paradoxně rozhodly dva vlastní góly. Jsem rád, že si kluci dokázali, že se mohou poměřit s každým. Škoda, že jsme nevyužili jednu z brejkových situací ke vstřelení branky a zdramatizování utkání,“ řekl Jinoch úvodem a odmítl, že by měl před utkáním obavy z výsledkové blamáže proti o titul bojujícímu soupeři.

Lodivod FC Vysočina okomentoval i nelehké skládání základní sestavy na závěrečný duel sezóny: „Nastoupili jsme ve složení s prakticky všemi zdravými fotbalisty, kteří byli k dispozici. Na lavičce jsme měli hráče z širšího kádru nebo z juniorky. Znovu opakuji, že jsem rád, že jsme utkání zvládli se ctí.“

Nabízíme pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Josefa Jinocha z tiskové konference přinášíme i slova střelce branek a jihlavského smolaře v jedné osobě – Davida Štěpánka.