24.09.2017, Miroslav Fuks

Ivan Kopecký: Hráči šli výhře naproti!

Ivan Kopecký: Hráči šli výhře naproti!Hned dva týmy Baníku odjely z Jihlavy v tomto týdnu s nepořízenou! Ve středu ten sokolovský vypadl v měření s FC Vysočina ve 3. kole MOL Cupu a v nedělní bitvě HET ligy na stadiónu v Jiráskově ulici neuspěl ani ten výrazně známější - z Ostravy! Co k velmi důležitému souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky řekl spokojený kouč Ivan Kopecký?

„Utkání mohu hodnotit jedině pozitivně, neboť jsme v závěru důležitého utkání vybojovali cenné tři body. Myslím, že naši hráči v rámci možností podali velmi dobré výkony a náleží jim dík za to, co předvedli. Dokázali jsme otočit nepříznivý stav zápas a to, že se tak stalo v samotném závěru, je o to cennější. Utkání nebylo vůbec jednoduché, neboť i Baník si byl vědom svého tabulkového postavení. Proto do Jihlavy přijel v rozestavení se třemi stopery, které podporovalo defenzivní činnost,“ řekl na úvod svého hodnocení Kopecký a poté ve svém komentáři pokračoval: „Myslím, že se do duelu dobře vstoupili a měli jsme šance, z nichž bylo možné vstřelit branku. Nakonec však padla na druhé straně. Byla to pro nás nepříjemné rána, a zase z penalty. Hráči se i po inkasované brance snažili hrát to, co jsme si řekli a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Po krásném centru Vaculíka skóroval Ikaunieks. Do druhého poločasu jsme šli se stejnou taktikou a povzbuzeni gólem. Přestože to bylo hodně těžký, tak jsme nadále byli trpěliví a přes pozornou obranu Baníku jsme si dokázali vytvořit několik zajímavých střeleckých příležitostí. Nešlo však o vyložené možnosti. Ostrava po celé utkání velmi hrozila ze standardních situací. V závěru jsme vytvořili tlak na hostující defenzívu, přiklonilo se k nám štěstí a body nakonec zůstali doma.“

Vysočina podruhé během čtrnácti dnů dokázala v posledních minutách vybojovat cenné vítězství. Co to o týmu vypovídá? „Hráči se nechtějí ztotožnit s pozicí situací na chvostu tabulky, v níž se nacházíme. Je to vidět i na tréninku, kde se snaží dobře pracovat. Dnes byl jejich přístup k zápasu fantastickej a výhře šli naproti. Nedosáhli jsme jí jen tak, že bychom měli velkou kliku. Bylo na nás vidět odhodlání,“ zdůraznil domácí kouč.

Nabízíme pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Ivana Kopeckého a Radima Kučery z tiskové konference přinášíme i slova záložníka Jozefa Urblíka a střelce rozhodující branky Jakuba Fulneka.